To change the color of the navigation box @media all and (max-width: 980px) { #mobile_menu { background-color: rgba(0, 0, 0, 1) !important;} }

Hakkında

 

Pinelo Art Gallery 2012 yılında Cem Aggelos Üstüner tarafından Çağdaş Turk, Yunan ve Bulgar sanatçılara destek vermek amacıyla kurulmuştur.

MadeByArtist ise 2015 yılında Sayın Prof. Melihat Tüzün (Trakya Üni. GSF Dekanı) destekleriyle yurtdışında Sanat Sempozyumları gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur. Bugüne kadar çeşitli ülkelerde 7 Sempozyum gerçekleştirmiş ve bildiriler ISBN Barkodlu olarak yayınlanmıştır.

Harbiye’deki galerisinde Sanat Tarihçi Melek Sarıçam yönetiminde Güzel Sanatlar Fakültelerinde öğrenci olan ya da mezun olmuş ressam ve heykeltraşlara her ay düzenli sergiler düzenlemektedir.

Her yaz Yunanistan’ın Sakız Adası’nda Chios Belediyesi ve Turkiye’deki Güzel Sanatlar Fakülteleri işbirliği ile Workshop ve sergi etkinlikleri yapmaktadır.

Bulgaristan Shummen Universitesi ve Romanya Bükreş Güzel Sanatlar Fakültesi ile Türkiye’deki Güzel Sanatlar Fakülteleri arasında Sanat Köprüsü kurmuştur.

Pinelo Art Gallery her yıl düzenli olarak Yunanistan ve Bulgaristan’da anlaşmalı olduğu Apodec Gallery (Tenia Menegaki) ve Varna Boris Georgiev Galllery’de (Prof. Valeri Chakalov) sergi organizasyonları gerçekleştirmektedir. Bununla beraber son 3 yıldır;

Amerika Birleşik Devletleri’nde; Miami, Orlando, New York şehirlerinde 3 sergi,  Japonya’da Tokyo Metropolitan Müzesi ve Design Festa Gallery’de 2 sergi, Avrupa’da; Paris ve Berlin’de ikişer sergi organizasyonu yapmıştır.